fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

27 lutego 2024 roku koszykarki PolskiejStrefyInwestycji ENEA AJP Gorzów Wielkopolski w ramach pierwszego spotkania ćwierćfinałowej rundy play - off Orlen Basket Ligi Kobiet w Arenie Gorzów zmierzyły się z ENEA AZS Politechniki Poznań. Po zaciętym początku spotkania, gorzowianki uspokoiły sytuację i odniosły piorunujące zwycięstwo - 105:78, przybliżając się tym samym do awansu do półfinałów! 

 

Sytuację rzutu sędziowskiego zwyciężyły koszykarki naszego klubu. Niemniej, pierwsze punkty trafiły na konto poznanianek - za dwa trafiła Zuzanna Puc. W odpowiedzi Ola Pszczolarska rzuciła trójkę. Przy trzypunktowym prowadzeniu gości - 8:11 - trener Dariusz Maciejewski sięgnął po time-out. Oba zespoły ofiarnie walczyły o każdą piłkę. Druga celna trójka Pszczolarskiej pozwoliła wrócić nam na minimalne prowadzenie. Za ciosem poszła Elena Tsineke, także trafiając z dystansu. Kapitan zespołu, Anna Jakubiuk, również rzuciła za trzy, zapewniając nam siedmiopunktową przewagę. Trener Szawarski skorzystał z przerwy na żądanie. Na zakończenie kwarty Elena Tsineke próbowała rzucić z dalekiego dystansu. Nie trafiła, lecz wraz z syreną piłkę dobiła Ola Pszczolarska. Kwartę zakończyliśmy wynikiem 25:18.

 

Drugą część spotkania otworzyła celna trójka Sheppard. Gorzowianki nie pozostały dłużne — ponownie z syreną kończącą 24 sekundy akcji Pszczolarska rzuciła za trzy. Pięć punktów z rzędu dorzuciła Elena Tsineke. Po chwili dorzuciła kolejne dwa z linii rzutów wolnych. Cztery punkty z rzędu z linii osobistych zdobyła MVP stycznia, Chloe Bibby. Trzy “oczka” rzuciła Anna Jakubiuk. Nora Wenztel rzutem z półdystansu przekroczyła barierę pięćdziesięciu punktów po stronie naszego zespołu. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu, trener gości wykorzystał drugi time-out. Na koniec drugiej kwarty za trzy trafiła Rogozińska. Kwarta zakończyła się wynikiem 34:29, co w połowie meczu dawało wynik 59:47.

 

Pierwsze punkty w drugiej połowie spotkania zdobyła dla Poznania Rogozińska. Po stronie naszego zespołu wynik otworzyła Weronika Telenga za dwa. Poznanianki stopniowo zmniejszały stratę do naszej drużyny. Jeden na trzy z dystansu trafiła Bibby, lecz po ostatniej niecelnej próbie Annie Jakubiuk udało się zebrać piłkę i dobić po Australijce, rzucając za dwa. Po skutecznej akcji Tsineke, trener Szawarski ponownie skorzystał z time-outu. Czwarty udany rzut z dystansu oddała Aleksandra Pszczolarska. Mimo ambitnej gry poznanianek, gospodynie powiększyły swoją przewagę, wygrywając kwartę 24:16. Stan meczu wynosił wówczas 83:63.

 

Ostatnie dziesięć minut spotkania rozpoczęłyśmy z wysokiego C - trójką Chloe Bibby. W jej ślady poszła Elena Tsineke. Po celnej dwójce Jones, trener gości wykorzystał przerwę na żądanie. Dwa punkty z linii rzutów wolnych zdobyła Chloe Bibby. Za chwilę Australijka dorzuciła dwa punkty spod kosza. Za trzy skutecznie rzuciła Nora Wentzel, tym samym zdobywając setny punkt dla naszego zespołu. Kolejny time-out wykorzystał trener poznanianek. Punkcik z linii wolnych zdobyła Gabriela Lebiecka, która w raz z Eweliną Śmiałek w ostatnich minutach pojawiła się na parkiecie. Kwarta zakończyła się wynikiem 22:15, a cały mecz - 105:78.

 

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów - Enea AZS Politechnika Poznań 105:78 (25:18, 34:29, 24:16, 22:15)

 

Gorzów: Jakubiuk 22, Bibby 19 (5 zb), Tsineke 17 (7 as), Wentzel 16, Pszczolarska 14, Jones 11, Telenga 3 (13 zb), Lebiecka 3, Kuczyńska 0, Śmiałek 0

 

Poznań: Pokk 20, Rogozińska 13, Skobel 11 (5 as), Sheppard 10, Piechowiak 7 (7 zb), Popovic 6, Puc 4, Żukowska 4, Piasecka 3

Designed with by jakubskowronski.com