Za nami losowanie fazy grupowej EuroCup Women, które odbyło się w Monachium. Koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów trafiły do grupy A, a tam LDLC ASVEL Feminin Lyon z Francji, Levhartice Chomutov z Czech i AEL Limassol WBC z Cypru! 

Najgroźniejszymi rywalkami wicemistrzyń Polski wydają się koszykarki LDLC Asvel Feminin. Drużyna z Lyonu, której właścicielem jest Tony Parker, zakontraktowała już m.in. Dayshanettę Harris, Francescę Pasę, Kekelly Elengę, Julię Wojtę, Justine Mouyokolo i Téę Cléante. Drużyna z Francji jest nam dobrze znana, zmierzyliśmy się z nimi w sezonie 2018/2019 w TOP16 EuroCup Women. LDLC Asvel Feminin to triumfator EuroCup Women z sezonu 2022/2023. 

"LDLC Asvel Feminin Lyon to bardzo dobry zespół, graliśmy z nimi już w EuroCup Women i ich ponowny przyjazd do Gorzowa będzie dla kibiców atrakcyjnym widowiskiem sportowym. To drużyna o uznanej marce w Europie, a jej właścicielem jest Tony Parker. Mecz w Lyonie będzie również bardzo ciekawy, bo drużyna ma piękną halę, na ich spotkania przychodzi dużo kibiców. Jeżeli chodzi o atrakcyjność, to dla naszych kibiców będzie to drużyna z najwyżej półki i już teraz możemy Wszystkich zaprosić na ten mecz do Areny Gorzów. Tylko się cieszyć, że przez grę w europejskich pucharach możemy promować miasto Gorzów Wielkopolski i województwo lubuskie w takich miastach jak Lyon. Drużyna z Francji jest zdecydowanym faworytem nie tylko do wygrania naszej grupy, ale też walki o zwycięstwo w EuroCup Women" - mówi trener Dariusz Maciejewski. 

"Cieszę się, że po losowaniu znamy już rywali, że nie trafiliśmy na zespoły z eliminacji. Ułatwia to nam już teraz prace logistyczne przy wyjazdach na mecze EuroCup Women. Nie znamy jeszcze pełnych składów Levhartice Chomutov i AEL Limassol WBC, te drużyny są ponownie jak my w ostatnim etapie budowy składów. Ciekawe będzie starcie z takim egzotycznym dla nas i kibiców przeciwnikiem, czyli zespołem z Cypru. Limassol wraca do europejskich pucharów, ten zespół kojarzy mi się z grą tam naszej wychowanki Agnieszki Szott. Poczekamy na zgłoszony do FIBA skład, bo zespoły z Cypru już nie raz potrafiły na europejskie puchary zakontraktować kilka ciekawych zawodniczek. Levhartice Chomutov to znany nam rywal, już nie raz graliśmy z nimi na przedsezonowych turniejach w Czechach. Miasto bardzo dobrze położone logistycznie, więc ten mecz wyjazdowy nie będzie odbijał się na zmęczeniu zespołu podróżą, bo jest to droga bliższa niż na wyjazd do Lublina. Myślę, że na tym meczu pojawi się kilku kibiców z Gorzowa, bo to atrakcyjny wyjazd na europejskie puchary blisko Polski" - dodał trener Dariusz Maciejewski. 

"Mecz z Chomutovem pamiętam z poprzedniego sezonu z turnieju w Czechach. Nie było to łatwe spotkanie. Chcąc wyjść z grupy, musimy zespół z Czech pokonać, bo taki jest cel sportowy, by ponownie być w play-off w europejskich pucharach. Gra w EuroCup Women to dla nas prestiż, sam dzień losowania już jest ważnym wydarzeniem, bo czekamy, z kim zagramy. Przyzwyczailiśmy wszystkich kibiców, że gramy w tych europejskich pucharach i promujemy miasto Gorzów Wielkopolski i województwo lubuskie, ale też Polskę. Będzie to już nas dwunasty sezon, więc KS AZS AJP Gorzów to już uznana marka w Europie. W polskiej lidze nie mamy, aż tak napiętego terminarza, więc gra w EuroCup Women to dobre uzupełnienie procesu sportowego w sezonie. Mecze w tygodniu z dobrymi europejskimi zespołami są nam bardzo potrzebne, bo to sportowe doświadczenie jest niezbędnie w play-off OBLK. Chcąc się rozwijać jako klub, chcąc zakontraktować bardzo dobre zawodniczki, musisz grać w Europie" -
zakończył trener Dariusz Maciejewski. 

 

Rywalizacja w EuroCup Women zacznie się 9/10 października od wyjazdowego meczu z Levhartice Chomutov, a 16 października w Arenie Gorzów zmierzymy się z AEL Limassol WBC.

 Występy gorzowianek w europejskich pucharach!
EuroLeague Women - 2009/2010 i 2010/2011
EuroCup Women - 2007/2008, 2008/2009, 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024, 2024/2025

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z szóstego miejsca w Europie! Zawsze jako sportowcy, chcemy grać o medale, ale dla młodzieżowej reprezentacji Polski to bardzo dobry wynik" - mówi trener Janusz Kopaczewski, który w roli asystenta trenera głównego reprezentacji Polski U20 wrócił z FIBA U20 Women's EuroBasket 2024.

 

Reprezentacja Polski U20 zakończyła Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U20 na szóstym miejscu. W fazie grupowej biało-czerwone przegrały z Turcją 52:73 i Włochami 62:71, a wygrały z Finlandią 64:53. W pierwszym meczu fazy play-off wygrały z Węgierkami 66:63, a w ćwierćfinale musiały uznać wyższość Hiszpanek, z którymi przegrały 41:89. W walce o miejsca 5-8 reprezentacja Polski wygrała z Łotwą 69:52 i przegrała ze Słowenią 65:74, co sklasyfikowało Polskę na VI miejscu na FIBA U20 Women's EuroBasket 2024.

"To szóste miejsce na mistrzostwach Europy U20 traktujemy jako bardzo dobre. W ostatnich 13 latach tylko raz reprezentacja Polski U20 osiągnęła ten wynik, a my to miejsce teraz powtórzyliśmy.  Zawsze jako sportowcy, chcemy grać o medale, ale dla młodzieżowej reprezentacji Polski to bardzo dobry wynik" - mówi trener Janusz Kopaczewski. 

 

Dla trenera Janusza Kopaczewskiego był to już piąty rok pracy jako asystent trenera reprezentacji Polski U20, z którą współpracuje od 2020 roku. Jako trener w naszym klubie wywalczył dwa złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a jako asystent ma w dorobku 5 medali. Od sezonu 2018/2019 jest w sztabie szkoleniowym ekstraklasowego zespołu PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów, gdzie jako asystent trenera wywalczył dwa srebrne i trzy brązowe medale Mistrzostw Polski.

"Praca w reprezentacji Polski daje trenerowi dużo doświadczenie w tej europejskiej koszykówce. Udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy pozwala na skauting najlepszych europejskich koszykarek w kategorii U20. Rozeznanie i wiedza zdobyta podczas takiego turnieju jest przydatna również w pracy klubowej w kolejnych sezonach. Takim przykładem obserwacji jest m.in. Zoé Wadoux. Graliśmy z Francją w 2021 roku na turnieju w Turcji i Zoe zapadła nam w pamięci. Wiedziałem, jak gra, bo co innego widzieć zawodniczkę na żywo, a co innego tylko na video. Znałem mocne i słabe strony, pomagało to nam w pracy w klubie, bo już od pierwszego treningu znaliśmy Zoe bardzo dobrze. Myślę, że już niedługo zobaczymy, te najlepsze europejskie młode koszykarki na polskich parkietach" - dodał trener Janusz Kopaczewski. 

Złoty medal FIBA U20 Women's EuroBasket 2024 wywalczyła Francja. Srebrny medal dla Hiszpanii, a brąz dla Włoch! Hiszpanka Awa Fam została wybrana MVP, a All-Star Five znalazły się jeszcze Elena Buenavida (Hiszpania), Marine Dursus (Francja), Matilde Villa (Włochy) i Frieda Buhner (Niemcy). W finale Francja wygrała z Hiszpanią 83:75, a najskuteczniejsze w tym meczu były Manoe Cisse 21, Marine Dursus 17 oraz Awa Fam 20, Elena Buenavida 18. W meczu o brązowy medal Włoszki wygrały z Niemkami 70:48.

"Za nami bardzo dobry turniej, bo szóste miejsce dla polskich koszykarek to bardzo dobry wynik. Trzymamy teraz kciuki za nasze reprezentacje na turniejach ME U18 i U16 oraz za seniorską reprezentację Polski, która walczy o awans na turniej finałowy mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że kilka koszykarek z naszej kadry U20, za kilka lat, przy ciężkiej pracy będą wspierać tę seniorską reprezentację Polski. Liczę, że te wyniki wszystkich kadr będą z każdym sezonem jak najlepsze" - zakończył trener Janusz Kopaczewski. 

Chcemy promować Gorzów i region lubuski w Europie!

poniedziałek, 15 lipiec 2024 16:30
Z Prezesem AZS AJP Gorzów Michałem Kuglerem rozmawialiśmy o zbliżającym się losowaniu rozgrywek EuroCup Women, sezonie 2024/2025 w Orlen Basket Lidze Kobiet, planach na nadchodzące lata i rozwoju projektu Rodzina Sponsorów KS AZS AJP Gorzów. 
 
 
Rozmawiamy tuż przed losowaniem rozgrywek EuroCup Women. Czy Prezes klubu ma swoje wymarzone drużyny, z którymi chciałby się zmierzyć w fazie grupowej? Decyduje aspekt sportowy, czy dobrze trafić na uznane marki? 
 
Zawsze powtarzam, że najważniejszy jest aspekt sportowy i dobro drużyny. Z każdym sezonem nasz klub się rozwija i jest uznaną marką w Europie. Chcemy ponownie być w TOP16, a może przy odrobinie szczęścia awansować do najlepszej ósemki w EuroCup Women. Wiadomo, że jest bardzo ciężko, grają bardzo mocne zespoły. Chciałbym, żeby to były uznane marki, że jak zwyciężać to z najlepszymi, a żeby były to takie miasta, które by też promowały bardzo mocno Gorzów i województwo lubuskie. Gorzowskie koszykarki to jedyny klub gorzowski, z ziemi lubuskiej, grający w europejskich pucharach. Chcielibyśmy Gorzów i cały region lubuski skutecznie promować w Europie, w tych największych miastach. Jeżeli będziemy wygrywać z takimi klubami jak przed rokiem z Galatasaray Stambuł, to ma to wymiar sportowy, jak i jest znakomitym nośnikiem reklamowym. 
 
 
Przed nadchodzącym sezonem w klubie nastąpiły zmiany organizacyjne. Z jakim nastawieniem podchodzi Pan do roli Prezesa KS AZS AJP Gorzów? 
 
Przede wszystkim chciałem bardzo wszystkim podziękować za zaufanie i za powierzenie mi tej funkcji. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Mam nadzieję, że ta czteroletnia kadencja będzie w jakiejś części kontynuacją pracy poprzedniego zarządu. Przypomnę, że wspólnie z Robertem Pieczyrakiem i Hubertem Harasimowiczem pozostajemy w zarządzie na kolejną kadencję. Będziemy chcieli cały czas rozwijać klub. Klub jako jedyny w Polsce w ostatnich sześciu latach był zawsze w pierwszej czwórce polskiej ligi, pięć medali, dwa srebrne, trzy brązowe. Cel jest taki, żeby znowu być w tym TOP4, siódmy rok z rzędu. Jak zdobędziemy medal, to będzie takie zrealizowanie celu w 200%. Oczywiście cały czas są pytania o ten medal z najcenniejszego kruszcu. Koszykówka kobiet w Gorzowie jest numerem "1" jeśli chodzi o dyscypliny halowe. Jesteśmy i będziemy klubem odpowiedzialnym, który nie buduje zespołów na kredyt. Mamy piękną halę Arenę Gorzów, szerokie grono kibiców i pokazaliśmy, że Gorzów kocha koszykówkę! Z każdym rokiem rozwijamy się i będziemy się rozwijać. Wydaje mi się, że wszyscy czekają na ten złoty medal. Myślę, że on będzie. Nie powiem, czy w tym sezonie, bo nie wiem, czy w następnym, czy za dwa sezony, ale wydaje mi się, że jesteśmy miejscem, gdzie ta koszykówka żeńska jest bardzo stabilna. Myślę, że doczekamy się dnia, w którym będziemy świętować mistrzostwo Polski i powrót do Euroligi, ale możemy zrobić to tylko spokojną pracą, rozwijając projekt Rodzina Sponsorów KS AZS AJP Gorzów, mają wsparcie władz miasta Gorzów i województwa lubuskiego. Wspólnie z naszymi kibicami pokazujemy, że warto wspierać tą piękną dyscyplinę, gorzowianki grające na koszykarskich parkietach w Polsce i Europie. 
 
 
Jaki to będzie ten zbliżający się sezon w Orlen Basket Lidze Kobiet? 
 
Myślę, że to będzie bardzo trudny sezon, bo oprócz Polkowic, które zagrają w Eurolidze, jest jeszcze bardzo silna Gdynia, Lublin, Sosnowiec, dotego groźne na swoim parkiecie będą Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, a jeszcze jest zespół z Wrocławia, prowadzony przez trenera Rusina, który nie jedną niespodziankę gdzieś sprawi. Nie będzie zespołu z Pruszkowa, nie będzie takiego outsidera w tej lidze i myślę, że tu każdy będzie mógł z każdym wygrać. Mamy bardzo dobry sztab szkoleniowy pod wodą Dariusza Maciejewskiego. W sztabie są Robert Pieczyrak, który jest głównym trenerem reprezentacji Polski U18, jest Janusz Kopaczewski, asystent trenera Snochowskiego w reprezentacji Polski U20. Myślę, że takie zawodniczki dobrali do składu, które będą nam gwarantowały, że powinniśmy grać wysoko. Na pewno tego, co mogę być pewien, że zespół prowadzony przez tych trenerów będzie zostawiał serce na parkiecie, żeby kolejny medal był w Gorzowie. To jest ważne, bo ten pierwszy zespół musi być też taką wisienką na torcie całego klubu, który przypomnę ma już 600 młodych zawodniczek. Jako jedyny klub w Polsce we współpracy z Fundacją Szott Sport wyszliśmy też do przedszkoli z koszykówką kobiet. To coś bardzo ważnego, rozwój społeczny i sportowy od najmłodszych lat oraz promowanie zdrowego trybu życia. Pokazujemy w tym, że u nas jest stała piramida szkolenia. Chcemy cały czas robić kroki do przodu, zarówno w sporcie seniorskim, jak i tym młodzieżowym. 
 
 
Wiadomo, że sportu na wysokim poziomie, nie byłoby bez wsparcia finansowego. Projekt Rodzina Sponsorów z każdym sezonem się rozwija i jak chyba wszyscy zauważyli, otwarcie Areny Gorzów również pomaga w budowaniu pozytywnych relacji ze sponsorami.
 
Oczywiście, my z każdym sponsorem staramy się także pracować indywidualnie. Każdemu zapewniamy reklamę, promocję swojej marki, zdobywania kontaktów biznesowych. Dodatkowo staramy się te firmy łączyć ze sobą, żeby wspólnie, oprócz tej przyjemności z oglądania tego pięknego sportu, jakim jest żeńska koszykówka, mieli też korzyści biznesowe. Wydaje mi się, że chyba robimy to w dobry sposób, ponieważ tych firm cały czas przebywa. Bardzo rzadko jakaś firma nas opuszcza, są z nami na kolejne sezony, chcą ten klub budować na solidnych filarach. Te filary są u nas, wspiera nas miasto Gorzów, firma Enea, Kostrzyńsko - Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma ICT i marka Foxy, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie Wielkopolskim, nasza Akademia im. Jakuba z Paradyża oraz EDF Renewables Poland. Oraz ten ostatni bardzo ważny filar funkcjonowania klubu, czyli Rodzina Sponsorów, gdzie jest ponad 160 firm, które wspierają nas od lat. Rozwinęliśmy to na bardzo dużą skalę i dla każdego mamy czas, każdego traktujemy indywidualnie. Ważna jest dla nas obecność tych firm, że są z nami latami, że przyprowadzają swoich znajomych, którzy też mają firmy. My już nie jesteśmy związani tylko z firmami z Gorzowa i województwa lubuskiego, są firmy ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego. Mamy firmy z różnych stron Polski, które z nami współpracują i których Prezesi, Dyrektorzy, ale i pracownicy przyjeżdżają na nasze mecze, kibicują gorzowskim koszykarkom i podoba im się praca, którą robimy. Chcemy to jeszcze cały czas rozwijać po to, aby móc stanąć w szranki z najlepszymi klubami w Europie. 
 
 
Jakie są cele i marzenia na zbliżającą się czteroletnią kadencję w roki Prezesa KS AJP Gorzów?
 
Mam nadzieję, że w tym czasie uda nam się stanąć na tym najwyższym stopniu podium rozgrywek seniorskich. Ten złoty medal i mistrzostwo Polski, to nie tylko moje marzenie, ale też trenerów, zawodniczek, naszych kibiców i myślę, że całego sportowego Gorzowa. Chciałbym, żeby zespoły naszego projektu #MlodyAZS w każdym sezonie awansowały do finałów rozgrywek młodzieżowych od kategorii młodziczek, przez kadetki, aż do juniorek starszych. Chcemy też rozwijać naszą akademię, bo klub to też odpowiedzialność społeczna i chcemy promować zdrowy tryb życia oraz pokazać piękno sportowej rywalizacji. Chcę, by w Arenie Gorzów zagościła Euroliga, bo to najlepsza koszykarska liga kobiet w Europie, na którą zasługuje Gorzów i województwo lubuskie! 

Lecimy dalej z transferami!  Nasz polski center, czyli Ewelina Śmiałek zostaje w Gorzowie!

"W każdym sezonie moim celem jest podnoszenie swoich koszykarskich umiejętności, zdobywanie cennego doświadczenia z parkietów OBLK i EuroCup Women, tak by być coraz lepszą zawodniczką. Nadchodzący sezon będzie dla mnie ostatnim w roli młodzieżowca, więc pragnę dać od siebie dla drużyny to, co najlepsze" - powiedziała po podpisaniu kontraktu Ewelina Śmiałek

Ewelina to absolwentka gorzowskiego Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego. W barwach naszego klubu zdobyła srebrny i dwa brązowe medale polskiej ekstraklasy, srebrny medal MP U19, złoty medal MP U18 oraz wicemistrzostwo Polski 3x3 U23. 

 
"Liczę na to, że w tym sezonie stworzymy z dziewczynami zgrany team, walczący o najwyższe lokaty i dając przy tym dużo pozytywnych emocji naszym gorzowskim kibicom. Jak wiadomo fani w Arenie Gorzów to nasz szósty zawodnik na parkiecie i z ich wsparciem gra się zdecydowanie łatwiej i przyjemniej" - dodała Ewelina Śmiałek.
 
 
Urodzona 29 marca 2002 roku koszykarka, mierzy 190 cm wzrostu i gra na pozycji centra. W barwach gorzowskiego zespołu zagrała już 48 spotkań w ekstraklasie i 10 spotkaniach EuroCup Women. W ostatnim sezonie OBLK w 14 spotkaniach zdobyła 16 punków oraz miała 28 zbiórek. W rozgrywkach I LIGI notowała średnio 10 punktów i 12 zbiórek. 
 
Ewelina Śmiałek to dziewiąta po Klaudii Gertchen, Elenie Tsineke, Wiktorii Kuczyńskiej Joannie Kobylińskiej, Weronice Stebleckiej, Lauren Hansen, Gabrieli Lebieckiej i Emilii Kośli koszykarka, która podpisała kontrakt z gorzowskim klubem na sezon 2024/2025

Michał Kugler nowym prezesem klubu!

wtorek, 02 lipiec 2024 09:57

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego KS AZS AJP Gorzów Michał Kugler został wybrany Prezesem Zarządu na kadencję 2024-2028 

 

"Serdecznie dziękuję wszystkim za zaufanie i wybór na Prezesa KS AZS AJP Gorzów. Dziękuję również za pracę ustępującemu zarządowi naszego klubu. Wierzę, że przed nami kolejne lata sukcesów gorzowskiej koszykówki kobiet. Z każdym sezonem chcemy być jako klub mocniejsi, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. Liczę na to, że ciężka praca na rzecz Klubu przyniesie spodziewane efekty oraz da nam ogromną satysfakcję z wyników sportowych zarówno drużyny seniorskiej, jak i naszych grup młodzieżowych. Już teraz zapraszam wszystkich do współpracy w ramach Rodziny Sponsorów KS AZS AJP Gorzów, bo tylko współpraca poprowadzi nas do kolejnych sukcesów" - powiedział Prezes KS AZS AJP Gorzów, Michał Kugler.

Gramy dalej z Lexus Szczecin!

poniedziałek, 01 lipiec 2024 07:31

Jak nasz zespół będzie miał taką moc, jak nowy Lexus ES, to o wyniki w OBLK i EuroCup możemy być spokojni W siedzibie głównego sponsora naszego klubu — firmie Lexus Szczecin trener Dariusz Maciejewski odebrał od Dyrektora Salonu Krzysztofa Dranikowskiego nowy samochód na sezon 2024/2025!

"Bardzo się cieszymy, że firma Kozłowski – dealer samochodów marki Toyota i Lexus jest w naszej Rodzina Sponsorów KS AZS AJP Gorzów już siódmy sezon. Łączy nas to, że zarówno firma Kozłowski Toyota i Lexus, jak i nasz klub cały czas chce się rozwijać. To nasz uznany partner, którego mogę polecić wszystkim naszym kibicom, sponsorom i mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego"powiedział Pierwszy Wiceprezes KS AZS AJP Gorzów, Michał Kugler.

Kolejne piękne samochody od naszego głównego sponsora już wkrótce trafią do naszych koszykarek i pojawią się na gorzowskich drogach! 

Strona 1 z 178

Designed with by jakubskowronski.com