fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

MVP, MVP, MVP! Alanna Smith została wybrana MVP sezonu zasadniczego 2022/2023 Energa Basket Liga Kobiet oraz została wybrana do najlepszej "5" sezonu! 

"Uważam, że za nami bardzo udana runda zasadnicza. Ciężko pracowałyśmy jako drużyna na te zwycięstwa i cieszymy się, że kończymy jako lider. Daje nam to przewagę własnego parkietu, zwłaszcza w tych najważniejszych meczach sezonu. Mamy młody, ambitny i bardzo utalentowany zespół. Mamy również dużą radość, ze wspólnej gry i to widać na boisku. Teraz przed nami najtrudniejsza walka. Play-off to jednak oddzielny rozdział ligi i będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa. Każdy ma teraz takie same szanse, bo walka zaczyna się od zera" - powiedziała dla oficjalnej strony EBLK, Alanna Smith.
 
Alanna Smith całkowicie zdominowała tegoroczny sezon, prowadząc swoją drużynę na sam szczyt ligowej tabeli. Australijka w 19 meczach notowała średnio 21,9 punktu, 9,9 zbiórki oraz 2 asysty (EVAL 28.8 ). Smith w meczu przeciwko MKS Pruszków rzuciła 42 punkty i zebrała 14 piłek, mając EVAL na poziomie 54 – co jest wyrównaniem rekordu Eweliny Kobryn z 2003 roku.
 
W pierwszej "5" sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet znalazły się: Stephanie Mavunga, Erica Wheeler i Zala Friskovec z BC Polkowice, Alanna Smith z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów oraz Sparkle Taylor z Polski Cukier AZS UMCS Lublin.
 
Dariusz Maciejewski z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów, wybrany został najlepszym trenerem sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet! Maciejewski razem z zespołem z Gorzowa Wlkp. zajął 1. miejsce w ligowej tabeli oraz z powodzeniem rywalizował w EuroCup.
 
"Bardzo dobra pierwsza rudna zakończona bez porażki, dała nam wiarę do walki o pozycję lidera przed play-off. Zrealizowaliśmy ten cel, co nas bardzo cieszy. Mamy świadomość, że nasz zespół jest dość wąski, ale mocny jakościowo. Zwycięstwa to zasługa całego zespołu, omijały nas kontuzje, a liderki od pierwszego meczu prezentowały bardzo dobrą formę. Zapowiadają się ciekawe play-off, jest wiele mocnych drużyn chętnych do walki o medale" - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

Wyniki głosowania na trenera sezonu zasadniczego 2022/2023:
- Dariusz Maciejewski (6)
- Karol Kowalewski (4)
- Wojciech Szawarski (1)

 

Wyniki głosowania MVP: 
- Alanna Smith (8 )
- Erica Wheeler (2)
- Stephanie Mavunga (1)

Designed with by jakubskowronski.com