Sprawdzian wypadł celująco fot. Radosław Łogusz

Ponad  300 dziewczynek z 13 miejscowości, w których prowadzone są zajęcia w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość” w ostatnią sobotę zmagało się w trzecim turnieju Mini Basket Ligi.

Po raz pierwszy młode adeptki AZS PWSZ walczyły poza halą. - Wiedzieliśmy, że ilość uczestniczek nie pozwoli nam ich wszystkich pomieścić w naszym obiekcie, stąd decyzja o przeniesieniu turnieju na boisko tartanowe obok hali oraz na parking przy budynkach PWSZ - usłyszeliśmy od trenera koordynatora programu "Nauka, Sport, Przyszłość" Dariusza Maciejewskiego. Podczas sportowych zmagań zawodniczki miały okazję zaprezentować umiejętności, które doskonalą podczas zajęć w swoich miejscowościach.  - Sprawdzaliśmy jak dziewczyny radzą sobie z podaniami, kozłowaniem i opanowaniem piłki. Teraz wiemy, że efekty prac poszczególnych trenerów na pewno są zadawalające - stwierdził trener Janusz Kopaczewski.

W czasie gdy jedna grupa zawodniczek zajęta była sportowymi zmaganiami druga część miała okazję zapoznać się ze sprzętem gorzowskich policjantów i strażaków. - Jesteśmy bardzo wdzięczni służbom mundurowym, które w bardzo ciekawy sposób zajęły dzieciom czas. Zarówno strażacy, jak i policjanci stanęli na wysokości zadania - powiedział trener Maciejewski. O atrakcje dla widzów zadbali reprezentanci Polski Katarzyna Dźwigalska oraz Jakub Dłoniak, którzy co chwilkę wymyslali konkursy z nagrodami.

Sobotni turniej to swego rodzaju podsumowanie roku szkolenia. Był to więc czas na wręczenie cennych nagród za konkursy, które zostały ogłoszone, podczas pierwszego turnieju rozegranego w grudniu. Najlepszą gablotkę w szkole prowadziły zawodniczki z Drezdenka wraz z trenerem Janem Osipowiczem. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy zeszyt treningowy. Zwyciężyła w nim Zuzanna Suchecka z grupy środowiskowej z Gorzowa, a wyróżnienia uzyskały Zuzanna Wodnik z Drezdenka oraz Oliwia Jaroszyńska z Santoka. Nagrodzone zostały także poszczególne zawodniczki z wszystkich grup. - Byłem bardzo zdziwiony inwencją i kreatywnością dziewczynek. Podczas przeglądania poszczególnych zeszytów co chwila byłem zakoczony - stwierdził koordynator programu.

Po zakończeniu części sportowej zawodniczki udały się na wspólny obiad, a później na seans do kina Helios.

Nagrody za zeszyt treningowy w poszczególnych zespołach:
Santok - Marcelina Bajserowicz
Kłodawa - Marta Lichnerewicz
Gorzów (grupa środowiskowa) - Julia Piątek
Gorzów (SP 20) - Kamila Osińska
Deszczno - Natalia Sawicka
Strzelce Krajeńskie - Maja Ciszewska
Drezdenko - Julia Dymończuk
Zwierzyn - Ewa Jadacka
Kostrzyn - Zuza Kopeć
Skwierzyna - Maja Jackowska
Barlinek - Lena Warzyńska
Dobiegniew - Małgosia Mączka
Mieszkowice - Karolina Dąbrowska
Zbąszyń - Aleksandra Lura

 

Designed with by jakubskowronski.com