Trenerzy spotkali się po raz drugi fot. Radosław Łogusz

Szkoleniowcy pracujący z dziećmi w programie „Nauka, Sport, Przyszłość” po raz drugi spotkali się na kursokonferencji. Był czas na podsumowania dotychczasowych prac oraz wyznaczenie nowych celów.

W zajęciach udział wzięli oprócz trenerów z programu także studenci z gorzowskiego AWF oraz nauczyciel z Myśliborza. - Bardzo mnie cieszy zainteresowanie naszym kursem. Widać, że oprócz ilości szkolonych dzieci powiększa się także rzesza osób, które chcą pracować z najmłodszymi. W zajęciach bardzo chętnie biorą udział moi studenci ze specjalizacji trenerskiej - usłyszeliśmy od trenera Maciejewskiego.

Zajęcia rozpoczęły się od podsumowania dotychczasowych działań. Po kilku miesiącach treningu nasze młode koszykarki powinny być zapoznane z tematyką dotyczącą ćwiczeń oswajających z piłką, startu z piłką oraz kozłowania. - Poszczególni trenerzy zgłaszali pewne wątpliwości, bądź trudności wynikłe podczas pracy z dziećmi. Staraliśmy się je wszystkie wyjaśnić, tak aby w przyszłości nie było już problemu - usłyszeliśmy od trenera Dariusza Maciejewskiego.

Chwilę później trenerzy z programu „Nauka, Sport, Przyszłość” wzięli czynny udział w pierwszym treningu grupy środowiskowej z rocznika 2003. Szkoleniowcy mieli okazję obserwować jak Janusz Kopaczewski radzi sobie z 65 dziewczynkami. Było to dla nich na pewno ciekawe doświadczenie, które zostanie wykorzystane w pracy w poszczególnych miejscowościach.

Po treningu Janusz Kopaczewski zaprezentowali na grupie z rocznika 2002 gry i zabawy przygotowujące do podań oburącz sprzed klatki piersiowej oraz ćwiczenia, natomiast Dariusz Maciejewski omówił gry i zabawy do nauczania i doskonalenia podań. Warsztaty zakończyły się metodycznymi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia zajęć sportowych.

Designed with by jakubskowronski.com