W fazie grupowej EuroCup Women zaczynamy rundę rewanżową!
W fazie grupowej EuroCup Women zaczynamy rundę rewanżową! W pierwszym meczu na Słowacji wygraliśmy 77:64, a jak będzie teraz? 
 
 
W tym sezonie EuroCup Women Piestanske Cajky przegrały z Spar Girona 53:68 i InvestInTheWest Enea Gorzów 64:77 oraz wygrały na wyjeździe z T71 Diddeleng 70:52. Liderką zespołu jest Ke'Shunan JAMES, która średnio notuje 18 punktów i 6.3 zbiórki. Dobry sezon w europejskich pucharach notują też Andjelika MITRASHINOVIKJ (średnio 14.7 punktu i 4.7 zbiórki) oraz Evita HERMINJARD (średnio 13 punktów)
Uważać też trzeba będzie na groźną w strefie podkoszowej Anne JURCENKOVA (średnio 6.7 punktu i 6.7 zbiórki) oraz na nowy transfer, czyli rzucającą z Francji Bérengère Biola Dinga-Mbomi, która w meczu ligi słowackiej, w którym Piestanske Cajky w hicie kolejki wygrały z Ruzomberok 68:57 zagrała 15 minut i zdobyła 5 punktów.
 
"Wiemy, że stawką tego meczu jest minimum drugie miejsce w grupie, a otwiera to też walkę w Hiszpanii o wygranie całej naszej trudnej grupy. Musimy uważać na szybki atak rywala i ponawianie akcji po zbiórce w ataku. W obronie również trzeba uważać na obwodzie na Ke'Shunan James, która przy dobrym dniu potrafi trafić seryjnie kilka trójek i dograć piłkę do podkoszowych ze Słowacji. My mamy przed meczem swoje problemy, w Toruniu kontuzji doznała Stephanie Jones i zobaczymy, czy zagra w środę" - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

"Na pewno przeanalizujemy to, co grał Gorzów i przyjrzymy się błędom, które popełniliśmy w meczu u siebie, aby spróbować je wyeliminować. To będzie, bardzo trudne. Wiemy, gdzie Gorzów ma jakość, gdzie są silni. Postaramy się, to zminimalizować ich przewagę, aby być konkurencyjni w tym meczu” powiedział trener Peter Jankovič.
 
 
01-11-2023 (środa), godzina 19:00
Hala AJP w Gorzowie, ul. Chopina 52
Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Media

Designed with by jakubskowronski.com