Na trzy sekundy przed końcem meczu był remis 66:66, ale skuteczna dobitka niesamowitej Teairy McCowan dała zwycięstwo Galatasaray! Koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów po bardzo dobrym meczu po raz pierwszy w tym sezonie przegrały, ale i tak są pewne awansu do dalszej fazy EuroCup Women z pierwszego miejsca w grupie.

Kibice w mogącej pomieścić 16 000 widzów  Sinan Erdem Dome w Stambule na początku meczu przecierali oczy ze zdziwienia, bo po skutecznych akcjach Senyurek, Smith i Keller na tablicy było 7:0, to nie był koniec bo znakomity początek gorzowianek trwał dalej - było już nawet 17:2, a po celnych osobistych Lindsay Allen nasze koszykarki prowadziły 24:8! Wtedy obudziła się mierząca 205 centymetrów Teaira McCowan i zaczęła dzielić i rządzić w strefie podkoszowej. Celnymi rzutami z dystansu straty niewelowały też Ieva Pulvere i Kamile Nacickaite. Na przerwę koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów schodziły prowadząc 36:31 Najskuteczniejsze w naszym zespole były wtedy Tilbe Senyurek (10), Alanna Smith (10) i Lindsay Allen (7). W drużynie ze Stambułu liderką jest Teaira McCowan - 15 punktów i 5 zbiórek. Naszym problemem były jednak faule, bo niesamowyuta środkowa Galatasaray skutecznie wymuszała faule naszych wysokich graczy.

Trzecia kwarta to zdecydowana przewaga koszykarek ze Stambułu, które po akcjach Pelin Bilgic i wspomnianej już McCowan po pięciu minutach gry doprowadziły do remisu 44:44. Pod koszem włączyła się punktowo nieskuteczna tego dnia Azura Stevens, swoje rzucała Teaira McCowan i zrobiło się 50:44. Dwie niesamowite akcje Isil Alben i po trzeciej kwarcie Galatasaray prowadził już 54:47. W ostatniej kwarcie gry gorzowskie koszykarki nie dały jednak za wygraną, niesamowite rzuty za trzy Zoe Wadoux, gra pod koszem Alanna Smith spowodowały, że na ponad 6 minut przed końcową syreną wróciliśmy na prowadzenie 58:57! Gospodarz odpowiedział tym co w tym meczu miał najlepsze, zbiórka i punkty Teairy McCowan.

Zoe Wadoux nie przestała zadziwiać, trójka z blisko dziewiątego metra wpadła czyściutko do kosza i było 61:59 dla nas! Ostatnie minuty to duża nerwowość z obu stron, na akcję McCowan po asyście Stevens odpowiedziała ponownie trójką Zoe Wadoux po asyście Keller. Niesportowy faul McCowan na Wiki Keller, celny tylko jeden osobisty i prowadzimy 65:63. Za trzy trafia Ieva Pulvere i na minutę przed końcem to koszykarki z Turcji mają punkt zapasu. Odważne wejście pod kosz Chantel Horvat, walka na zbiórce i faul! Mamy dwa osobiste, celny tylko jeden i jest remis 66:66. Na 23 sekundy przed końcem nie trafia Lindsay Allen, długa akcja Azura Stevens nie trafia, ale zbiera niesamowita w tym meczu Teaira McCowan, zapisuje swój 33 punkt i 14 zbiórkę. Dodatkowa faul, szansa na akcję 2+1, ale nie trafia, a rzut z połowy Wadoux nie doleciał do obręczy i koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów przegrały swój pierwszy mecz w tym sezonie!

- Teaira McCowan w tym meczu była nie do zatrzymania. Staraliśmy się mądrze z nią grać, ale to starczyło w momencie, gdy nie mieliśmy problemów z faulami. Gracz mierzący 205 centymetrów jest praktycznie nie do zatrzymania. Jej liczby w statystykach powalają i była zdecydowaną gwiazdą Galatasaray. Zabrakło nam fizyczności w tym meczu, ale jestem zadowolony z tego meczu i dumny z postawy zespołu. To pokazuje, że mamy potencjał do gry z najlepszymi drużynami. To minimalna porażka, zadecydowała jedna akcja. Szkoda, ze zabrakło na boisku chorej Julii Bazan, bo mogła dać dobre zmiany Allen, która w końcówce meczu, gdy brała akcja na siebie, byłaby mniej zmęczona i bardziej skuteczna - powiedział trener Dariusz Maciejewski.

W drugim meczu naszej grupy Piestanske Cajky pewnie wygrały z Slavia Banska Bystrica 81:55, a liderem grupy C z bilansem 4:1 są nasze koszykarki. W ostatnim meczu fazy grupowej InvestInTheWest Enea Gorzów w czwartek 15 grudnia o godzinie 18:00 we własnej hali zmierzy się z Slavia Banska Bystrica. Wcześniej, bo już w niedzielę 11 grudnia 2022 o godzinie 18:00 w ramach Energa Basket Ligi Kobiet do Gorzowa przyjedzie MB Zagłębie Sosnowiec.

Galatasaray Cagdas Factoring - InvestInTheWest Enea Gorzów 68:66 (10:24, 21:12, 23:11, 14:19)

Wadoux 16, Smith 15, Senyurek 13 (6zb), Allen 10 (5as), Keller 8 (6zb), Horvat 4 (5zb), Matkowska 0, Śmiałek 0