fot. Piotr Walendziak / 3x3.basketligakobiet.pl fot. Piotr Walendziak / 3x3.basketligakobiet.pl
Czas na pierwszy w sezonie 2023/2024 turniej LOTTO 3x3 Ligi! 
 
Na turnieju w Lublinie zagramy w składzie Aleksandra Pszczolarska, Marcelina Harasimowicz i Julia Mochól. Seniorski zespół PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów w ramach przygotowań do Orlen Basket Liga Kobiet i EuroCup Women rozegra turniej w czeskim Trutnowie, gdzie nastąpiła aktualizacja terminarza i zagramy z KARA Trutnov (piątek, godzina 17:00) i GISA Lions MBC (sobota, godzina 10:30)
 
Podczas LOTTO 3x3 Ligi w Lublinie w grupie zagramy z SKK Polonia Warszawa (Marta Mistygacz, Weronika Preihs, Kinga Dzierbicka i Jastina Kosalewicz) oraz KGHM BC Polkowice (Aldona Morawiec, Marta Wdowiuk, Lucyna Kęsy i Natalia Łopińska)
 
 
Terminarz spotkań grupowych
10:00 SKK Polonia Warszawa - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów
11:30 | KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów
 
Spotkania barażowe - 15:20 - 16:20
Spotkania ćwierćfinałowe - 17:00 - 18:00
 

LOTTO 3x3 Liga to rozgrywki, których premierowa odsłona miała miejsce w sezonie 2022/23. W pierwszej edycji triumfowała SKK Polonia Warszawa, która w bardzo emocjonującym finale pokonała 20:18 Energę Krajową Grupę Spożywczą Toruń, a na najniższym stopniu podium stanął Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sezonie 2023/2024 liga składać się będzie z dwóch turniejów, które odbędą się 22 września na placu Zamkowym w Lublinie oraz w drugiej połowie lutego 2024 roku. Turniej w Lublinie obędzie się na boisku na którym kilka dni później zagoszczą Mistrzostwa Świata U23 w koszykówce 3x3. Boisko będzie rozstawione na zewnątrz, otoczone trybunami i przykryte specjalnym dachem.

Do jedenastu drużyn występujących w Orlen Basket Lidze Kobiet dołączy ekipa, której przyznano dziką kartę – będzie to LOTTO U21, złożona z zawodniczek I ligi PZKosz. W piątek, najpierw zostanie rozegrana faza grupowa: drużyny zostaną podzielone na cztery grupy po trzy drużyny, gdzie zagrają systemem każdy z każdym w danej grupie. Najlepsze zespoły z każdej z grup awansują od razu do ćwierćfinału, a zespoły z miejsc 2 i 3 rozegrają baraż. Zwycięzcy ćwierćfinałów awansują do turnieju finałowego.


TRANSMISJA LIVE

WYNIKI LIVE

Designed with by jakubskowronski.com