Dobre występy Tilbe w reprezentacji Turcji! fot. FIBA.COM

Bardzo dobre okienko kwalifikacyjne do EuroBasketu 2023 za naszą Tilbe Senyurek!

W pierwszym listopadowym meczu eliminacyjnym do FIBA Women's EuroBasket 2023 Turcja pewnie pokonała Albanię 140:44. Tilbe Senyurek na parkiecie spędziła niespełna 17 minut, a na swoim koncie zapisała 20 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty! Nasza koszykarka zagrała na bardzo dobrej skuteczności - 6/8 (75%) za dwa i 2/3 (67%) za trzy. Cały mecz zakończyła z EVAL na poziomie 28 i wskaźnikiem +/- plus 60!

W drugim wygranym przez Turcję meczu z Słowenią 80:74, Tilbe Senyurek zdobyła 14 punktów, miała 7 zbiórek i 6 asyst!  Na parkiecie spędziła ponad 28 minut, zagrała na 30% skuteczności z gry, 1/8 za dwa, 3/5 za trzy i 3/3 z linii rzutów wolnych.

Turcja w grupie D z kompletem czterech zwycięstw jest liderem tabeli. W lutym czekają ją mecze z Polską (9.02) i Albanią (12.02)