W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów pokonały na wyjeździe turecki Botas SK 83:49. Liderką akademiczek w tym meczu była Cheridene Green, która zdobyła 20 punktów i miała 11 zbiórek. Dzięki temu zwycięstwu gorzowianki awansowały do play-off z pierwszego miejsca. Rywalem w pierwszej rundzie play-off rosyjskie WBC Enisey.

Pierwsze akcje nie przyniosły punktów po obu stronach boiska, a wynik po minucie akcją pod koszem otworzyła Hollingsworth. Do remisu doprowadziła Copper, a po dwóch skutecznych akcjach Bas było 7:4. Po naszej stronie dobrze radziła sobie Cheridene Green i to właśnie po jej akcji wyszliśmy na prowadzenie 10:9. Wynik przez większość pierwszej kwarty oscylował w okolicach remisu. Na minutę przed końcem po indywidualnej akcji Prezelj koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów objęły prowadzenie 18:13. Na to trójką odpowiedziała Bas, a w ostatniej akcji przed końcem kwarty po zbiórce w ataku trafiła Maiga i było 20:16 dla gorzowianek.

Na początku drugiej kwarty po trafieniu Jackson i punktach Prezelj przewaga akademiczek wzrosła do siedmiu punktów. Gorzowianki przez kolejne minuty kontrolowały przewagę, a po kolejnej udanej akcji Chloe Jackson na trzy minuty przed przerwą zrobiło się 33:25. W końcówce na trafienie Bas odpowiedziała Juskaite i było 37:30 dla koszykarek InvestInTheWest ENEA Gorzów.

Po przerwie znakomite otwarcie trzeciej kwarty i seria 7:0 gorzowianek. Strzelecką niemoc Botasu przerwała celną trójką Bas. Po kolejnej udanej akcji pod koszem Green akademiczki wyszły na prowadzenie 49:33. Mocna gra w obronie i mądry wybór gier w ataku zaowocował na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty i punktach Maigi powiększeniem prowadzenia do +21 punktów. W końcówce z osobistych trafiła jeszcze Green i po rewelacyjnej trzeciej kwarcie (24:7) było 61:37.

To nie było jeszcze nasze ostatnio słowo w tym meczu. Na otwarcie czwartej kwarty po punktach Prezelj, Maigi i Copper seria 6:0 i prowadzenie już +30 (67:37). To nie był jeszcze koniec, kolejne udane akcje w ataku i bardzo dobra gra w obronie powiększyły serię do 14:0! W końcówce meczu obaj trenerzy zagrali już szerokimi składami. Koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów pokonały na wyjeździe turecki Botas SK 83:49 i awansowały do play-off EuroCup Women z pierwszego miejsca w grupie.

- Po zwycięstwie Brna wiedzieliśmy, że gramy nie tylko o awans, ale też o pierwsze miejsce w grupie. Mocno porozmawialiśmy z zespołem i określiliśmy plan, który realizowaliśmy w tym meczu. Graliśmy od początku szybką koszykówkę, bo rywal miał krótszą ławkę i graliśmy na jego wymęczenie. W trzeciej kwarcie już rozstrzygnęliśmy ten mecz. Graliśmy jako zespół bardzo dobre zawody i każdej z dziewczyn należą się pochwały za to spotkanie – ocenił mecz trener Dariusz Maciejewski.

Botas SK - InvestInTheWest ENEA Gorzów 49:83 (16:20, 14:17, 24:7, 12:22)

Green 20, Copper 14, Prezelj 14, Maiga 12, Jackson 8, Juskaite 7, Kaczmarczyk 4, Keller 4, Dźwigalska 0, Matkowska 0